Vladimír Merta & Dagmar Voňková / dvojkoncert

Autor: Viola Centrum pre umenie | Dátum: 31.05.2019 19:00

Nenechajte si ujsť pred letom posledný večer venovaný bardom československého folku. Pôjde dokonca o dvojkoncert! Vystúpi originálna a nikým nezameniteľná pesničkárka DAGMAR VOŇKOVÁ a spievajúci básnik (zaiste rovnako nikým nezameniteľný) VLADIMÍR MERTA. A keďže sú Dáša s Vladimírom nielen generačne spriaznenými umelcami, ale aj priateľmi, pôjde zaiste o zážitok spoločnej chvíle a energie.

DAGMAR VOŇKOVÁ
Speváčka, gitaristka a skladateľka v jednej osobe. Verejne vystupuje od roku 1971. Je členkou voľného združenia pesničkárov Šafrán. Je preslávená skvelou technikou hry na gitaru, pričom sa nebojí ani experimentovania.
Má na svojom konte 8 albumov (Dagmar Andrtová-Voňková; Živá voda; Golden Gate: The Magician of Guitar from Prague I; Dagmar Andrtová; Birdcage/Voliéra; Milí moji; Slunci ležím v rukou; Hostina), pričom účinkovala ja na albumoch iných pesničkárov. Vystupovala po takmer celom svete, jej skladby vyšli i v zahraničných vydavateľstvách.
V roku 2010 vydala knihu piesňových textov, básní a kresieb LISTÍ. V tom istom roku jej bola udelená pamätná medaila Ústavu pro štúdium totalitných režimov "Za svobodu a demokracii".

VLADIMÍR MERTA
Známy český pesničkár, básnik, publicista, esejista a spisovateľ prichádza do VIOLY opakovane. Po programe sústredenom na tradíciu balady, ktorý predstavil v minulom roku, bude jeho vystúpenie sústredené na autorskú pieseň.
Jeho široký umelecký záber a komplexný záujem o umenie a kultúru pramení jednak z toho, že študoval filmovú a televíznu scenáristiku a réžiu i architektúru. Prvú LP platňu vydal vo francúzskej spoločnosti Vogue (1969). Pokračovanie prišlo kvôli názorovým nezhodám s režimom až na konci 80. rokov, keď Panton vydal dvojplatňu so živým koncertom (1989). Merta s prestávkami vystupoval, publikoval a pokúšal sa aj o vlastné filmárske projekty. Dodnes sa venuje filmovej, divadelnej a scénickej hudbe, zhudobňovaniu poézie a improvizovanej hudbe na pomedzí žánrov. Spolupracuje s vydavateľmi - ARTA, Galén a na Slovensku s Hevhetiou.

VIOLA centrum pre umenie / klub
VSTUPNÉ: 12 € v predpredaji / 15 € v deň koncertu

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo rezervovať na info@violapresov.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú vyzdvihnuté v tejto lehote, budú zaradené do predaja.

Naspäť na výpis