Vo Cello / Schubert - posledný rok života v tvorbe

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 22.04.2023 18:00


Sotva bolo niektoré storočie bohatšie na hudbu plnú citov, ako to devätnáste! Zrodilo rad géniov, ktorých hudba dodnes znie na koncertných pódiách a prebúdza záujem a obdiv publika. Takou je i tvorba Franza Schuberta (1797 – 1828), umelca, ktorému osud nedoprial dlhý život, napriek tomu však čas, ktorý mu bol daný, využil naplno. Bol majstrom piesní, autorom hudby sakrálnej a tvoril aj kompozície komorné a orchestrálne. Úctyhodným počtom vytvorených diel – viac ako 1200 – sa zaradil medzi najplodnejších skladateľov svojej doby.

Poctu Schubertovi prichádzajú do Divadla VIOLA vzdať skvelí hudobníci, Juraj Tomka a manželia Muchovci, ktorí predstavia výber z tvorby skladateľa v poslednom roku jeho života. Vypočujeme si výber z legendárneho piesňového cyklu Zimná cesta op. 98 a Klavírne trio op. 100.

Nenechajte si ujsť zážitok z hudby plnej citu, túžby a vášne!


Z verejných zdrojov podporil Fondu na podporu umenia.


Divadlo VIOLA, Prešov, Tkáčska 2
VSTUPNÉ 3 €
Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. alebo v Kaviarni VIOLA. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Naspäť na výpis