Zdeněk Král / Nepíšem hudbu, tvorím emócie

Autor: VIOLA | Dátum: 19.05.2021 19:00


Ak k nám raz prídete na niektoré z detských predstavení (Aladin, Matylda a Robot, Ema ide do ZOO), je veľmi pravdepodobné, ba priam isté, že si cestou domov budete pohmkávať niektorý z motívov pesničiek, čo ste počuli. Ich autor, Zdeněk Král, je totiž majstrom premeny emócií na hudbu, ktorá lahodí uchu i duši. O tom, aká bola cesta k hudbe jedného z dnes najhranejších českých skladateľov, sa dozviete od neho samotného. A určite Vám k tomu aj zahrá na klavíri.


Zdeněk Král
tvorí naprieč hudobnými žánrami, štýlmi a druhmi umenia. Východiskovou je preňho podnetná a inšpiratívna komunikácia. Pracuje často so slovom, dbá na ponúkanie zmysluplných obsahov. Pestrá je aj jeho interpretačná spolupráca. Aktuálne koncertuje napríklad s husľovou virtuózkou Ladou Fedorovou, pôsobiacou v Dánsku a zároveň so známym českým hercom a komikom Tomášom Matonohom (kapela Inspektor Kluzó). A koncertuje rád i sólovo, ako pianista a improvizátor.

Králova hudba je tá, ktorá dokáže človeka osloviť, rozveseliť, zaujať. V popredí stojí autentickosť, prirodzenosť, spontánnosť i temperament. Skladateľ sa nebojí intimity ani nostalgie, píše hudbu plnú túžby a odhodlania. A tak prebúdza v poslucháčovi - otvorenému pre toto naladenie – záujem a pôžitok. 

Príďte, neoľutujete!     *     Viac info: http://zdenekkral.net/


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


VIOLA centrum pre umenie / divadlo
VSTUP VOĽNÝ

Miesta je možné rezervovať, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Sedenie bude upravené podľa aktuálnych opatrení.

Naše priestory sú neustále vetrané vďaka vzduchotechnike a pred každým podujatím ich pre Vás zároveň ošetríme dezinfekčnou UV-C lampou.

***
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú podmienky pre vstup na podujatie vychádzať z predpisov aktuálne platných pre deň, v ktorý sa podujatie uskutoční.

Naspäť na výpis