Ženy Jana Wericha

Kúpiť vstupenku online

Autor: VIOLA | Dátum: 28.10.2023 18:00


ŽENY JANA WERICHA


Srdečne pozývame všetkých ČECHOSLOVÁKOV na inšpiratívny literárno-hudobný večer, ktorý sa koná nie náhodne 28. októbra! Jeho hosťami budú dve osobnosti českej umeleckej scény, manželia TEREZA BRDEČKOVÁ a JIŘÍ DĚDEČEK.


Pôjde o autorskú prezentáciu novej knihy spisovateľky, scenáristky a filmovej publicistky TEREZY BRDEČKOVEJ, ktorá rozpráva o najdôležitejších ženách  v živote Jana Wericha, spojenú s koncertom známeho pesničkára.

Večerom bude sprevádzať Soňa Pariláková


Kniha „O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha“ odkrýva život jeho manželky, dcéry a vnučky. Autorka ju mohla napísať aj vďaka priateľstvu s hercovou vnučkou Fančou. V jednom z rozhovorov na túto tému Tereza Brdečková uvádza:

„Ona vyjádřila takový smutek, že o její matce Janě Werichové, pokud se tady něco dozvíme, tak jsou to bulvární záležitosti o tom, že tu rodinu nějakým způsobem trápila. Kromě toho, že ve skutečnosti byla Fanče skvělou matkou, tak to byla velice nadaná žena. Dnes by obstála v moderních malých divadlech a byla především výborná překladatelka z americké angličtiny, protože celý život zůstala svým způsobem Američankou.“


Viac ako 300-stranová publikácia čerpá z dosiaľ nepublikovanej korešpondencie a z Werichových súkromných denníkov. Zdrojom boli aj rozprávania a archívne materiály vnučky Zdeny Hulik, historicky overené fakty, Werichove knihy a televízne i rozhlasové programy. Časť materiálov vychádza aj z archívu autorky knihy Terezy Brdečkovej, z rozprávania a textov jej otca, scenáristu a výtvarníka Jiřího Brdečku, ktorý sa s Werichom poznal a spolupracoval s ním.


JIŘÍ DĚDEČEK je pesničkár, básnik, textár, prekladateľ, spisovateľ a autor mnohých  rozhlasových a televíznych programov. Od roku 2006 je predsedom Českého centra Medzinárodného PEN klubu.


Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.


Divadlo VIOLA / kaviareň, Prešov, Tkáčska 2

VSTUPNÉ 3 €

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0910 189 007 (dostupné v pracovných dňoch od 10. do 16. hod.)

Naspäť na výpis