ZRUŠENÉ Body recognition

Kúpiť vstupenku online

Autor: Divadlo VIOLA | Dátum: 30.08.2023 18:00

Ako môžeme byť so svojím telom a nie proti nemu. Môžeme ho prijať a vážiť si ho také aké je?

Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívnej prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela. V umeleckom procese sa stretávajú dve slovenské tanečné interprétky a jedna fínska performerka s telesným postihnutím. Tak ako alchymisti ani umelci v tomto predstavení nemajú dôvod na oddeľovanie fyzikálnych aspektov z metafyzických interpretácií. Mystika tanečnej interpretácie sa ďalej premieta skrz výtvarnú metaforu scénografky prizvanej do predstavenia a živú hudbu vytvorenú v tvorivej spolupráci s prizvanou violončelistkou.

produkcia: PST - Priestor Súčasného Tanca o.z.

choreografia a tanečná interpretácia: Noora Västinen, Katarína Rampáčkova, Michaela Sabolová

autorská hudba a interpretácia: Milena Hrušovská (violončelo)

scénografia, dizajn kostýmov a grafický vizuál: Katarína Cáková

svetelný dizajn: Róbert Farkaš

zvuk: Róbert Rampáček

umelecká asistentka: Georgie Goater

fotky: Diana Dobrescu

Tvorbu tanečného predstavenia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a mesto Košice.

PST - Priestor Súčasného Tanca je iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizuje festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkuje vlastné tanečné predstavenia. Pripravuje odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvára tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapája sa do medzinárodných projektov. V aktivitách PST je tanečne umenie aj nástrojom, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní. Dlhodobým cieľom občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina.

Divadlo VIOLA
vstup: predpredaj 6€ / v deň podujatia 8€


UPOZORNENIE: sedenie bude na mieste prispôsobené tak, aby vyhovovalo inscenačnému zámeru.
Vstupenky sú dostupné v predpredaji na www.violapresov.sk , v Kaviarni VIOLA v čase otváracích hodín: pondelok-piatok 10.00-18.00 alebo v Divadle VIOLA 30 minút pred začiatkom podujatia.

Na mieste je možná LEN PLATBA V HOTOVOSTI.

Naspäť na výpis